gv2500

Efektivní výroba spojuje přesnost a rychlost

Čtvrtek 19.11.2020

Při rozvaze nad výrobním plánem hrají důležitou roli náklady. Mnohdy stačí investovat do drobných změn nebo modernizovat zařízení a můžete se posunout k rychlejšímu postupu práce a také přesnějším výsledkům.

Při rozvaze nad výrobním plánem hrají důležitou roli náklady. Mnohdy stačí investovat do drobných změn nebo modernizovat zařízení a můžete se posunout k rychlejšímu postupu práce a také přesnějším výsledkům. To vše vás pak posune k větší konkurenceschopnosti a samozřejmě i zisku. Praktické vylepšení představují například kleštiny, které vám kromě přesnější práce pomohou ušetřit ve spotřebě materiálu a ušetří i čas v realizaci obrobků nebo výrobě nástrojů.

Soustruhy, brusky, ale i CNC frézy

Základní strojní zařízení může plně využít kleštiny nebo kleštinové upínače. Speciálně navržené pouzdro drží materiál v uzpůsobených drážkách a využívá větší plochu pro zafixování v žádané poloze.

Manipulace s materiálem a upínání kleštin probíhá jednoduše a rychle, při samotném obrábění pak pracujete s naprostou jistotou, že nedojde k vychýlení materiálu z osy. Kleštiny udrží tyčový materiál při hrubování, vrtání i soustružení, ale i při všech dokončovacích procesech.

Prakticky ušetříte hned v několika rovinách. Ušetříte čas obsluhy, která nebude muset vykonávat pečlivou a častou kontrolu obrobků a odpadne i značný podíl práce s úpravou nedokonalých obrobků. Vysokou přesností ve zpracování také ušetříte spotřebu materiálu, můžete se surovým materiálem lépe hospodařit. Neméně důležitou úsporou je také šetrné zacházení s nástroji, které se vinou špatně upnutého materiálu rychleji opotřebovávají.

Mimořádně pevné a stabilní

Upínací sklíčidla, mohou mít řadu nevýhod. Kleštiny dovolují jednodušší obsluhu a co je nejdůležitější, vykazují v upnutí materiálu výrazně vyšší stabilitu. Slabou stránkou je pouze menší rozsah rozevřených čelistí. Nicméně to řeší široká nabídka současných výrobců.

V uzpůsobení mechanismu jako tažné nebo tlačné kleštiny můžete vybírat v rozsahu pro jakýkoliv stroj. Vhodný typ vám samozřejmě odborně doručí i prodejce. Koran Rankov může k plnohodnotnému portfoliu nabídnout navíc i zakázkovou výrobu. Doporučí vám optimální kleštiny přesně s ohledem na vaše konkrétní potřeby.

koran-soustruhy
 

Kontaktujte nás

Copyright © 2017 - 2023

Vyrobil FT Sun