Tlačné kleštiny

K čemu slouží kleštiny a jak je správně vybrat?

Pondělí 17.8.2020

Relativně jednoduchý doplněk, který díky možnosti rychlé výměny upínacího průměru zrychlí výrobu a přidá jí efektivitu.

Kleština je relativně malým strojním prvkem, který upíná opracovávaný tyčový materiál nebo přířez.  Dokáže tak při práci zajistit vysokou stabilitu, zvýší přesnost opracování, a tím také přímo omezí vznik zmetků. Relativně jednoduchý doplněk, který díky možnosti rychlé výměny upínacího průměru zrychlí výrobu a přidá jí efektivitu.

Pouzdro kleštiny je vyráběné z odolných materiálů. Plocha kužele je podélně rozříznutá tak, aby dovolila zasunout dovnitř pouzdra materiál nebo stopku nástroje a pevně jej po celé délce obemkla. Dochází tak k upevnění a požadované fixaci.

Kleštiny nabízí dva typy konstrukce – tažnou a tlačnou. Kleštiny se využívají pro upínání obrobků v 6 vřetenných automatech, na soustruzích nebo automatech, případně mohou upínat nástroje v CNC obráběcích centrech a frézkách.

Když porovnáme sklíčidla a kleštiny, pak jednoznačně vyhrává kleština v minimálním čase nutném pro odepnutí a upnutí obrobku. Stejně tak je u kleštin velmi snadné a rychlé vyměnit kleštinu a změnit tak upínací průměr. Naopak nevýhodou je menší rozsah upínání. Kleštiny jsou variabilním prvkem nejen pro automaty, brusky a frézy, ale dovolí zapojení i ve složitých CNC centrech.

Správnou velikost, rozsah upnutí a další technické parametry vám doporučí nejlépe přímo výrobce. Koran Rankov CZ patří mezi specializované provozy, zabývá se výrobou kleštin a kleštinových upínačů. V pestré produktové řadě vám nabídne řešení pro jakýkoliv typ výroby. V každém produktu garantuje vysokou jakost a dlouhou životnost.

Kontaktujte nás

Copyright © 2017 - 2023

Vyrobil FT Sun